Archiwum miesięczne Maj 2015

Majowe sesje i komisje

W maju zgodnie z planem pracy miała się odbyć jedna sesja, zaszła jednak pilna potrzeba dokonania zmian w budżecie, tak pilna, że nawet kablówka nie zdążyła przyjść 🙂

Czytaj więcej

Wybieramy prezydenta

Godziny dzielą nas od zakończenia kampanii wyborczej. Jedenastu kandydatów próbowało nas przekonać do oddania na nich głosów. Można ich podzielić na trzy grupy – tych, którzy walczyli o prezydenturę, tych, którzy ścigali się w przedbiegach nowego rozdania parlamentarnego i tych, którzy o karierze w najwyższych organach władzy mogą jedynie śnić, postanowili jednak skorzystać z w miarę taniej promocji w mediach. Przyporządkowania do poszczególnych grup każdy może dokonać wg własnej oceny rzeczywistości.

Iść c...

Czytaj więcej

Sesja numer dziewięć

Kolejna sesja Rady Miejskiej odbyła się w ostatni poniedziałek kwietnia.

Tradycyjnie na początku przyjęliśmy porządek obrad i protokół z poprzedniej sesji. Chciałbym poinformować, że na mój wniosek protokoły zawierają teraz załączniki z m. in. rozpatrywanymi przez radę informacjami – pierwszym „wzbogaconym” był ten z sesji lutowej i każdy może na gminnym BIPie przeczytać przedstawiane nam informację o stanie rolnictwa, analizę stanu bezpieczeństwa czy wykazy umorzeń podatkowych.

W kolejnym punkci...

Czytaj więcej