Krótko i wakacyjnie

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej została zwołana na wniosek burmistrza. Wakacje i późny termin zawiadomienia o sesji zapewne sprawiły, że uczestniczyło w niej jedynie 13 radnych. W porządku obrad znalazły się 3 uchwały.

Pierwsza z nich to zmiana lokalnego programu rewitalizacji. Program przyjęliśmy już ponad rok temu, ale w toku obowiązkowych konsultacji urząd marszałkowski zgłosił pewne sugestie dotyczące wskaźników programu. Następnie przyjęliśmy uchwałę o pomocy finansowej dla powiatu na przebudowę drogi w Łukowej. W konsekwencji wykonany zostanie remont drogi wartości około 900 tysięcy złotych, a udział gminy wyniesie 1/3 tej kwoty.

Na koniec uchwaliliśmy zmiany w budżecie gminy. Niestety, z wydatków „spadł” remont mostu w Rudzie Łańcuckiej. Jeszcze niedawno, na zebraniu mieszkańców mojego osiedla pytałem o to burmistrza – odpowiedź była uspokajająca, że na pewno będzie on wykonany w terminie. Jednak moment rozstrzygnięcia przetargu musiał być szokiem. Najtańsza oferta, przy kosztorysie inwestorskim niespełna 250 000 złotych, wynosiła grubo ponad milion. I, choć mi szkoda, że most nadal będzie straszył swoim wyglądem, nie dziwię się burmistrzowi, że na tak wysoką cenę nie przystał. W trakcie dyskusji poprosiłem burmistrza, by remont zaplanować na rok 2019, a przetarg ogłosić odpowiednio wcześniej, co być może spowoduje niższą cenę.

W porządku obrad nie było zapytań ani wniosków i informacji, więc sesja skończyła się wyjątkowo szybko.

Jacek Wojdałowicz

Odpowiedź

Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>